Ścieżka w koronach drzew

PONIEDZIAŁEK, CZWARTEK, Sobota

Wyjazd z Zakopanego, ul. Kościuszki 19a o godz. 8:00.
Powrót do Zakopanego ok. godz. 17:30.

sciezka_w_koronach_drzew4


PROGRAM WYCIECZKI:

PONIEDZIAŁEK I SOBOTA:
 • Wyjazd z Zakopanego o godz 8:00
 • Spacer po kładce widokowej w Bachledovej Dolinie;
 • Przejazd do Starej Lubovli: zwiedzanie zamku oraz skansenu;
 • Powrót do Zakopanego ok. godz. 17:30.

CZWARTEK:
 • Wyjazd z Zakopanego o godz 8:00
 • Spacer po kładce widokowej w Bachledovej Dolinie;
 • Szczyrbskie Jezioro - czas wolny ok 1h;
 • Stary Smokowiec - czas wolny: możliwość wjazdu kolejką na Hrebienok i spacer do Wodospadów Zimnej Wody;
 • Powrót do Zakopanego ok. godz. 17:30.

OPIS ATRAKCJI:

Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew znajduje się w samym sercu pięknego lasu Doliny Bachledzkiej w miejscowości Zdiar. Spacerując nią mamy okazję zapoznać się z miejscową florą i fauną oraz podziwiać przepiękną panoramę Tatr Bielskich i Pienińskiego Parku Narodowego.

BACHLEDKA

Ścieżka usytuowana jest na grzbiecie Magury Spiskiej. Jej łączna długość wynosi 1 234 metry. Trasa poprowadzona jest spiralnie nad koronami drzew. Najwyższy punkt na szlaku wynosi 24m i kończy się wieżą widokową o wysokości 32m. Z niej roztacza się imponujący widok na Tatry Bielskie, Zamagórze oraz Pieniny. W dół można zjechać najdłuższą na Słowacji suchą zjeżdżalnią o długości 67 metrów.

Ścieżka jest atrakcją turystyczną, która spodoba się zarówno miłośnikom drzew, gór, oraz tym, którzy potrzebują dawki adrenaliny. Na Ścieżce w Koronach Drzew są bowiem rozmieszczone tzw. punkty adrenaliny, czyli fragmenty ścieżki z pewnymi utrudnieniami (można je oczywiście ominąć normalną ścieżką). Przeszkody nie są ciężkie, mają raczej uatrakcyjnić spacer z dziećmi. Na trasie znajdują się ponadto przystanki dydaktyczne, gdzie można zapoznać się z miejscową florą oraz fauną. Dzięki przystosowanej trasie atrakcja dostosowana jest również dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych.

Zamek w Starej Lubowli

Zamek został zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku na polecenie węgierskiego króla Andrzeja III. Miał za zadanie strzec szlaków handlowych wiodących do Rzeczypospolitej. W 1412 roku trafił w Polskie ręce w ramach zastawu spiskiego. Podczas potopu szwedzkiego przechowywano w nim polskie klejnoty koronacyjne. Dzisiaj, w kaplicy zamku, wystawione są ich repliki - korona, jabłko, godło i płaszcz koronacyjny. Po pożarze w 1553 roku zamek został przebudowany w stylu renesansowym, później barokowym. Po II wojnie światowej zrujnowaną twierdzę przejęło państwo Czechosłowackie, a w 1966 roku, dzięki staraniom Andreja Čepiššáka, otwarto tu muzeum.

Skansen w Starej Lubowli

U podnóży zamku znajduje się Muzeum Architektury Ludowej. Jest tu prezentowanych 25 budynków przeniesionych z okolicznych miejscowości. Większość to drewniane budynki mieszkalne lub zabudowania gospodarskie, ale jest też młyn wodny czy kuźnia. Pochodzą głównie z początku XX wieku. Największym eksponowanym obiektem jest drewniana cerkiew greckokatolicka, którą zbudowano w 1833 roku. Wewnątrz niej znajdują się ikony z XVII i XVIII wieku. Praktycznie do wszystkich budynków w skansenie można zajrzeć, a wystrój wewnątrz nawiązuje do tego, jak dawniej mieszkano i pracowano. Jest tu więc szkoła, warsztat stolarski, obory, stajnie. Na terenie skansenu znajduje się również gospodarstwo z wiejskimi zwierzętami. Ciekawostką jest też kącik przeznaczony dla najmłodszych z drewnianymi zabawkami dla dzieciaków.

Szczyrbskie Jezioro

Położone na wysokości 1346 m Szczyrbskie Jezioro jest jednym z największych naturalnych zbiorników wodnych u naszych południowych sąsiadów. Podczas spaceru wokół jeziora można podziwiać najwyższe szczyty tatrzańskie, a także Niżne Tatry i głęboko wciętą Kotlinę Liptowską. Nad brzegiem Szczyrbskiego Jeziora położona jest osada o tej samej nazwie, która może się pochwalić nie tylko statusem uzdrowiska, ale również tym, iż jest to najwyżej położona osada na Słowacji (1315-1385 m ) 

Siodełko, Wodospady Zimnej Wody

Siodełko jest  najtłumniej odwiedzanym miejscem w Tatrach Słowackich. Na Siodełko dostaniemy się z urokliwego uzdrowiska Stary Smokowiec za pomocą kolei terenowej. Zaledwie kilkanaście minut marszu dzieli Siodełko od Wodospadów Zimnej Wody. Chętnie odwiedzane już od XIX wieku należą do najstarszych celów turystyki tatrzańskiej.

CENA:
70zł/65zł*/60**
*młodzież szkolna, studenci, emeryci, 
**dzieci do lat 14
+ bilety wstępu w euro
Cena zawiera: 

 • transport,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • opiekę pilota.

Dodatkowo płatne:  

 • Zamek + skansen: 6€- osoba dorosła, 4,5€- emeryci 60+, 3€- studenci/dzieci 6-19 lat; 
 • Kolej gondolowa: 11€ - dorośli, 9€ - dzieci 3-14 lat/emeryci 65+, 27 € - bilet rodzinny (2+2; dopłata za kolejne dziecko 7€); 
 • Ścieżka w koronach drzew: 10€- dorośli, 7,5€- dzieci 3-14 lat/emeryci 65+, GRATIS- dzieci do 3 lat, 25 € - bilet rodzinny (2+2; dopłata za kolejne dziecko 6€); 
 • Ścieżka + gondola: 20€ - dorośli, 16€ - dzieci 3-14lat/senior powyżej 65r.ż., 49€ - bilet rodzinny (2+2, dopłata za kolejne dziecko 13€);
 • Kolejka na Hrebieniok: 11€ - dorośli, 9€ - dzieci 13-18 lat i studenci tylko na podstawie kart: EURO 26, ISIC, ITIC, seniorzy powyżej 60 lat, 8€ - dzieci 7-12 lat, gratis do 6 lat.

Warunki: 
• Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty dla każdego uczestnika wycieczki bez względu na wiek. 
• Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.
• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 
• Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników może nastąpić najpóźniej na 1 dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19.00.


koronach_drzew1
koronach_drzew2

Zobacz na mapie lokalizację miejsca wycieczki.


Infolinia: 609 040 040 
691 133 678
pn-pt: 9.00 - 19.00
Napisz do nas: turystyka@majerbus.pl