Program wycieczki:
- 8.00 wyjazd z Zakopanego;
- Kopiec Kraka – piękna panorama na Stare Miasto z najstarszego kopca w Krakowie;
- spacer z przewodnikiem przez dzielnicę Kazimierz: ul. Szeroka z synagogami, ul. Józefa, Skałka z Kościołem o. Paulinów;
- Wzgórze Wawelskie: czas wolny, zwiedzanie Katedry Wawelskiej z Kryptami Królewskimi i Dzwonem Zygmunta;
- przejście Drogą Królewską na Rynek Główny : Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki;
- czas wolny na Rynku Głównym ok. 2 godzin;
- Planowany powrót do Zakopanego ok. godz. 19.30.
Wycieczka organizowana w każdy poniedziałek.
Opis atrakcji:
Kraków
Miasto o ponad tysiącletniej historii, wysokich walorach kulturowych i pięknej architekturze. Przyciąga bogactwem kultury, niesamowitą atmosferą i obfitością zabytków. Podczas tej wycieczki zobaczymy Kopiec Kraka, Stare Miasto, Wzgórze Wawelskie, które wraz najważniejszymi zabytkami Kazimierza zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każdy przyjeżdżający do dawnej stolicy Polski pragnie przede wszystkim zobaczyć Zamek Królewski i katedrę na Wawelu, Kościół Mariacki, Sukiennice – usytuowane na największym średniowiecznym Rynku Europy, oraz pozostałości murów obronnych z Bramą Floriańską i Barbakanem.
Dzielnica Kazimierz
Słynna dzielnica żydowska jest miejscem o niepowtarzalnej atmosferze. Krakowski Kazimierz został utworzony przez samego króla Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Przez wiele stuleci był osobnym miastem królewskim, ważnym dla historii Polski. W XX wieku został nieco zaniedbany, ale potem rozkwitł na nowo i przyciąga swoim niezwykłym pięknem coraz więcej osób. Przez wiele wieków Kazimierz był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Współcześnie jest to tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym dzielnica przyciągająca tych, którzy pragną poczuć ducha krakowskiej bohemy. Przytulne kafejki i restauracje, galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć. Kazimierz jest dzielnicą wyjątkowo piękną i wartą odwiedzenia.
Droga Królewska
Obecnie jest to najbardziej atrakcyjna trasa turystyczna w Krakowie. Wiedzie od Bazyliki św. Floriana, przez plac Jana Matejki, obok Barbakanu, przez Bramę i ulicę Floriańską, Rynek Główny, ulicę Grodzką, Senacką i Kanoniczą na Wzgórze Wawelskie. Tędy wjeżdżały do Krakowa i na Wawel orszaki królewskie wracające ze zwycięskich pól bitewnych, posłowie innych państw składający hołd królowi i biskupi krakowscy udający się na ingres do katedry. Spacerując dziś Drogą Królewską, ok. 2,5 km długa, spotykamy kilkadziesiąt najważniejszych w Krakowie zabytkowych budowli i pomników kultury polskiej.
Kopiec Kraka
Kopiec Kraka, czy też Krakusa położony jest na wysokości 271 merów n.p.m., 2400 metrów od Wawelu. O wielkiej wadze Kopca świadczy fakt, że okna Sali Poselskiej w wawelskim zamku umiejscowione są tak, aby królowie podejmując najważniejsze decyzje mogli widzieć przed sobą Kopiec, przypominający im o wielkości zasług ich poprzednika. Jest to najstarszy kopiec Krakowa i największy prehistoryczny kopiec w Polsce.
Cena
120zł/115zł*/105zl**
*ulgowy : student, uczeń, emeryt,
**dziecko do 14 roku życia
Ulgi przysługują osobom posiadającym dokument uprawniający do zniżki.
Cena zawiera:
- przejazd komfortowym autokarem,
- opiekę pilota,
- przewodnika po Krakowie,
- zestaw audio guide.
Dodatkowo płatne:
- Katedra Wawelska:
- 23 zł – dorośli,
- 16 zł – dzieci, młodzież szkolna, studenci, nauczyciele, renciści, emeryci.
Warunki
- Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na 1 dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19.00.