Wadowice Oświęcim

Miejsce pamięci. Były niemiecki obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau
już od 105 zł / os.

Zarezerwuj już dziś - gwarancja niezmienności ceny

Liczba miejsc ograniczona

 • Od 24 czerwca do 15 września
  środa
 • Czas trwania
  8:30 - 20:30
 • Skąd
  Zakopane, ul. Kościuszki 19a

Program wycieczki

 • Wyjazd z Zakopanego godz.: 8:30,
 • Zwiedzanie muzeum Auschwitz – Birkenau – ok 3,5h,
 • Przejazd do Wadowic – czas wolny ok 1,5h,
 • Powrót do Zakopanego ok. 20:30.

 • Wycieczka organizowana w każdą środę.

Opis atrakcji

Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady, to najbardziej rozpoznawalny symbol Holokaustu i miejsce ludobójstwa na świecie. Auschwitz to największy obóz koncentracyjny, jaki kiedykolwiek powstał. Wpisany został na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Tereny hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu są w całości udostępnione zwiedzającym. Dla właściwego zapoznania się z tym miejscem, niezbędne jest odwiedzenie obu części obozu –  Auschwitz oraz Birkenau.

Auschwitz

Obóz w Oświęcimiu utworzony został przez Niemców w połowie 1940 roku. Początkowo był miejscem przetrzymywania głównie Polaków, jako więźniów politycznych, a od 1942 roku stał się równocześnie jednym z kilku ośrodków ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej – niemieckiego planu zlikwidowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny. Ostatecznie w obozie Auschwitz straciło życie ponad 1,1 mln ludzi. Nigdy, w żadnym innym obozie lub ośrodku zagłady, esesmani nie wymordowali tak wielkiej liczby Żydów pochodzących prawie z całej okupowanej przez Niemców Europy. Nadal wiele osób jednak nie wie, że Polacy stanowili blisko 40% zarejestrowanych więźniów Auschwitz i że w obozie osadzeni też zostali i ginęli: Romowie, sowieccy jeńcy wojenni i więźniowie ponad dwudziestu narodowości.

Birkenau

Obóz w Brzezince powstał niedaleko obozu koncentracyjnego Auschwitz dla masowej zagłady Żydów. Praktycznie w szczerym polu niezwykle ponury widok tworzą rzędy drewnianych baraków, w których podczas II wojny światowej przetrzymywano więźniów. Na samym końcu obozu zobaczyć można ruiny komór gazowych z krematoriami, naprędce likwidowanych przez Niemców pod koniec wojny.

Wadowice

Miejsce urodzenia papieża Polaka – Jana Pawła II. Podczas zwiedzania można odwiedzić Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego bądź skosztować słynnej „papieskiej” kremówki. To tutaj zobaczymy Bazylikę Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, która jest ściśle związana z Janem Pawłem II. W tym właśnie kościele późniejszy papież został ochrzczony, tu się modlił, służył do mszy św., a także przyjął sakrament bierzmowania  i odprawił mszę prymicyjną.

Cena

120zł/115zł*/105zl**

*ulgowy : student, uczeń, emeryt,

**dziecko do 14 roku życia

Ulgi przysługują osobom posiadającym dokument uprawniający do zniżki.

Cena zawiera:

 • opiekę wykwalifikowanego pilota,
 • przejazd komfortowym autokarem.

Dodatkowo płatne:

 • bilet wstępu do muzeum Auschwitz-Birkenau ok. 45 zł.

Warunki

 • Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na 1 dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19.00.
zamknij [x]Informacje dotyczące prywatności.
Ta strona korzysta z plików cookies. Pliki cookies są zapisywane w celach funkcjonalnych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one zapisane w Twoim urządzeniu. Przeczytaj naszą politykę prywatności.